Jarní očista dělohy napářkou

Milé ženy, po očistě jater mne jednou na procházce při sběru napadlo dát si napářku dělohy s devětsilem a to odstartovalo proces, který mne natolik zaujal, že bych vám ráda nabídla možnost prožít také. Děloha je místo odkud vyvěrá naše tvořivost, naše ženství a potřebuje naši péči a pozornost, proč tedy nevyužít dávnou techniku sebepéče, […]

Devětsil
Milé ženy,
po očistě jater mne jednou na procházce při sběru napadlo dát si napářku dělohy s devětsilem a to odstartovalo proces, který mne natolik zaujal, že bych vám ráda nabídla možnost prožít také.
Děloha je místo odkud vyvěrá naše tvořivost, naše ženství a potřebuje naši péči a pozornost, proč tedy nevyužít dávnou techniku sebepéče, kterou znají po celém světě, navíc blahodárný vliv páry můžete posílit právě rostoucími rostlinami. Pokud máte pocit, že své talenty a schopnosti ještě ne úplně znáte, tak tato sebepéče přinese svěží vítr do těchto plachet…
Co jsem si všimla? Čím více si užijete sběr a přípravu bylin, tím hlubší pocit sebeocenění ucítíte při své dvacetiminutovce s dělohou.
Rostlina či rostliny vhodné pro ten který den si nás najdou, stačí být pozorný.
Pokud během napářky alespoň několik minut zpíváte, velmi podpoříte léčivý proces, jakoby otevřeno dole i nahoře.
Napářka před spaním ovlivňuje mé emoce celé další dopoledne.
Co použít? Já jsem pracovala s devětsilem, podbělem, sedmikráskou, kopřivou, směsí jarních bylin: řebříček, popenec, pupeny lípy, jitrocel, kyčelnice, petrklíč, kontryhel, fialka. Každá rostlina dává své, psala jsem si různé dojmy, určitě bych nyní doporučila devětsil, devět devětsilů rozproudí sílu, sedmikrásku, ta svými saponiny propustí vše, co se zaseklo a navrátí dělohu do správné polohy a podběl, doslova prorazí světlem tmu. Obecně se mi zdají pro tyto účely všechny vhodné a prospěšné, v jiné části cyklu roku se budou hodit zase jiné pomocnice. Jen u kopřivy bych to nechala na nacítění každé z vás, pro někoho velmi vhodná, pro někoho naopak. Tento hluboký kontakt s nitrem ovlivňuje každá rostlina, přichází zajímavé sny, myšlenky, emoce, odchází vše staré a uvolňuje prostor novému.
Jak? Hrst bylin vaříte v půl litru vody cca 10 minut, a pak si najdete možnost, jak nad touto horkou parou sedět a 20 minut
se v myšlenkách věnovat sobě, dýchat a pozornost věnovat děloze.
Já jsem nakonec prožila 3 dny napářky, den pauza, 3 dny napářky, den pauza a opět 3 dny.
Byl to intenzivní proces, jakoby se tělo otevřelo, občas slzy, velká citlivost, silné zakořenění, člověk doslova cítil své kořeny. Myslím, že i jeden třídenní cyklus může být velmi posilující. Doporučuji si u toho psát postřehy a kdo je labužník, při napářce bude popíjet zrovna čaj z bylinky, se kterou pracuje. Kopřivový čaj bych pila ve dny, kdy nenapařujete, neboť železo kopřivy milují choroboplodné zárodky, které také vyplavujeme.
Pokud se do toho pustíte, pak vám přeji příjemnou objevitelskou cestu do míst, která jsou plná pokladů.
Řekla bych, že třídenní proces je pro všechny ženy vhodný, šestidenní pro odvážné a devítidenní pro smělé, zvlášť, pokud s napářkou začínáte. O smělosti mluvím proto, že je to jako když stojíte před tajemnou jeskyní, která vás přitahuje a víte, že je třeba jít dovnitř, ale nevíte, co všechno se tam v minulosti schovalo…
Lu