Lucie Czerná

776 057 751
info@zenynaceste.cz

dsc01127

Cesty života jsou velmi pestré a to mě baví. Nejprve to bylo objevování vnějšího světa, což mě baví i nadále, ale zároveň do hry vstoupil svět ještě zajímavější. Ten, který je uvnitř. Ten, který obsahuje vnitřní ženu, ale i muže a dítě. Ten, který prozařuje jasnost, že myšlenkou tvoříme svou realitu a uvědomění, že Vesmír je laskavý a vstřícný ke každé bytosti, když mu to dovolíme a umíme ustanovit rovnováhu mezi přijímáním a dáváním a dokážeme samy sebe milovat a přijímat takové, jaké jsme.

Když jsem poprvé otěhotněla, všechno v mém těle ožilo. Nosila jsem plné kapsy ořechů, plodů, jako bych vše více vnímala, jako bych ten život více cítila. Prožila jsem ho tenkrát v Brně, bylo plné výstav, divadel, koncertů a výletů po Jihomoravském kraji a já jsem po svém dětství v Beskydech byla deset let měšťačkou. Pak jsme ale v roce 2007 sbalili vše, co jsme měli, do dodávky a s písní Těšínská vyrazili k Těšínu a tehdy to začalo, následující jaro.

Kupovala jsem tenkrát spíše zahradu než dům, protože mě příroda doslova vcucla. Když jsme se s dětmi toulali krajem, tak jsme objevovali. Tenkrát jsme s Jáchymem našli Údolí medvědího česneku. Začala jsem o něm číst a propuklo to… vášeň pro obdivuhodný svět rostlin, zvlášť divokých rostlin, keřů, stromů. Svět, který nám plnou náručí nabízí svou pomoc. Začaly přicházet různé pohledy, staré tradice bylinářství, etnobotanické pohledy, astrologické propojení, do toho mé pocity při práci s nimi, pocity přátel a jejich vhledy.

Třeba teď, když to píšu, je se mnou jeřáb ptačí.

A mě to bavilo propojovat a snažit se porozumět. Čím více se dozvídám, tak chápu, proč keltští Druidi studovali třicet let, a i to je málo.

A do toho je tady cykličnost, malé i velké cykly se projevují v působení rostlin na nás a mě baví učit se tancovat v rytmu s nimi a dovolit si přijmout léčivou sílu rostlin v různých částech roku a jít s rytmem cyklického roku, krůček po krůčku, cestou k lehkosti a jemnosti.

Někdy mi to jde skvěle, někdy ani ne, zvláště teď, když děti prochází pubertou:), ale díky rostlinám mám v mém životě pocit, že kráčím po hebkém mechu, i když občas do kopce. Moc mě baví toto poznávání předávat dál, baví mě propojení a propojování, baví mě to:)

Od začátku roku 2015 se začaly otevírat nové brány, abych aktivity pro kamarádky rozšířila i na ženy, které osobně doposud třeba neznám, přesto však znám, neboť jsou to ženy a hledají stejně jako všechny ženy podstatu své síly.

Je mi velkou ctí, že na této cestě mohu být nápomocna, abychom se mohly společně radovat a nalézat lehkost bytí v každém přítomném okamžiku…


Lucie je pro mě velkou inspirací. Díky své schopnosti nechat věci plynou, stejně jako důvěřovat své intuici, je pro mě velkým učitelem téhož.

Lenka

…tajemná, mystická, hrdá, silná a pevná, schopná vyjádřit výstižně a laskavě jak se věci mají. U Lucky mám pocit hluboké a pradávné moudrosti a vhledů, které je schopná vyjádřit a přenést k nám do našich srdcí a do našeho světa.

Monika

Bohyně s větrem
spřízněná
sluncem prosvícená
až po konečky prstů

kůže samet
mladé laně
běhající po lesích

vlasy jako listí na podzim
teplé a poddajné
jako kotě

v očích divoké šelmy

v srdci
něžný kolibřík

v ruce
srdcový kluk

a přes huronský smích
a pevně rozkročené nohy

se na povrch dere
křehký motýl

přeji
božský let

Lucie T.