Svatojánské byliny

olympus-digital-camera-2

Milé ženy,

jarní očistné byliny, věříme, rozproudily vaše těla po zimě.

Nyní je čas využití síly pampelišky, která čistí naše játra, je čas sbírat listy břízy na zimní ledvinové čaje, okusit lahodnou chuť tulipánu, posílit houževnatost bršlicovým špenátem s medvědím česnekem…zkrátka každým dnem rozkvétají a dorůstají nové a nové rostliny, které lahodně chutnají, vybízí nás k tvorbě tinktur či sušení na příští zimu…

A až se náš cyklus dostane až k období slunovratu, kdy kvetou rostliny, které umí sílu slunce vpustit do sebe, tak přijměte pozvání na příběhy rostlin Slunce, na jejich využití v kuchyni, na čaje, tinktury i oleje a vpusťme do svého života jejich dary…dovolme si prožít nádherný den s ženami i jemnou silou divoké přírody zakončený rituálem…Ponoříme se hlouběji do významu tohoto překrásného období začínajícího léta a roztančíme Slunce uvnitř sebe:).


 

Naše setkání bude v sobotu v 9 hod. ráno opět zahájeno společným hraním si, poté si popovídáme o bylinkách letního slunovratu a vydáme se na sběr do přírody, po lahodném obědě a odpočinku bude čas, kdy se s vámi podělíme o zážitky z naší pouti po Francii Po stopách Máří Magdaleny, kterou prožijeme nyní v květnu. Pak rozhýbeme a polaskáme svá těla, povíme si něco k uchovávání nasbíraných bylin (sušení, oleje atd.). Po té si dáme společnou večeři (kolem 19. hodiny) a s odjíždějícími se rozloučíme. Pro nás ostatní je přichystaný Oslavný letní rituál. Ráno v neděli, kolem 10.hodiny, se po snídani vydáme všichni na cestu domů.

Cena: 800 Kč/1000 Kč pro přespávající.

V ceně: celodenní strava a nápoje, materiály, košt tinktur.

S sebou: sešit, tužku, košík na bylinky, pro přespávající – spacák, oblečení na rituál.

Prosíme o přihlášky formou Přihlašovacího formuláře, či je možno na email: srdce.ctnosti@seznam.cz – v době od 14. do 27.5. budeme mimo internet z důvodu naší Pouti, tak se omlouváme za přerušení komunikace v tento čas.