Jarní bylinky v Beskydech

5-popenec-sdm-kopr-foto-koreckova

Drahé ženy, omlouváme se, ale akce se z důvodu zákazu scházení se ruší. Děkujeme za pochopení. Ženy na Cestě

Milé ženy,

Máme velkou radost, že Vás můžeme pozvat na další setkání s jarními bylinkami.

Jaro přináší svěžest a byliny, které v tento čas rostou, jsou důležité i pro probuzení svěžesti, po dlouhé zimě, v nás. Pojďme se očima bylinkáře podívat na etnobotanické a astrologické souvislosti v příbězích rostlin a podívat se, co roste kolem vašeho domu, aby vám to přineslo plné zdraví, když je budete používat. Např.: medvědí česnek, potočnice lékařská, kopřiva dvoudomá, ptačinec žabinec, orsej jarní, smetanka lékařská, pupeny stromů, míza stromů atd…to vše kolem nás nám pomáhá, abychom se v životě cítili lépe a lépe. Zveme Vás na průzkumnou výpravu za jednoduchostí, stačí jen porozumět, že co se děje v přírodě kolem nás, děje se i v nás, neboť my jsme její součástí. Pojďme se ponořit do světa rostlin „tak trochu jinak“ a užívat si „švédské stoly“ na každé výpravě přírodou:)

Naše setkání započne v sobotu ráno, kdy se přivítáme, pozdravíme a hned se vypravíme do přírody na poznávání a ochutnávání těch brzkých jarních darů naší přírody. Po výpravě nás bude čekat lahodný oběd a odpoledne povídání o bylinkách z rozličných úhlů pohledů (léčivých, astrologických, kulinářských), a také o očistných účincích nejen bylin. Po svačince bude prostor pro tanec a tvorbu zaměřenou na jarní probouzení a pak večeře, kterou se rozloučíme s těmi, co nebudou přespávat. My ostatní večer prožijeme léčivý rituál v den rovnodennosti a prvního jarního dne, kterým uzavřeme naplněný společně strávený čas. V neděli po snídani bude prostor na numerologické okénko a kolem 11 hodiny dopolední se rozjedeme do svých domovů.

Kdy: 21.3.2020 od 9 hod. do 22.3.2020 do 11 hod.

Kde: Chalupa ve vesnici Krásná, plánek pošleme na základě přihlášky.

Za kolik: 1000 Kč bez noclehu a 1400 Kč s noclehem a snídaní.

V ceně je celodenní zdravá strava (oběd, svačinka, večeře), pro přespávající (druhá večeře,snídaně), nápoje (káva a bylinkové čaje).

Zájemkyně prosím o vyplnění přihlášky.

Velice se těšíme na společně strávený čas.

Zuzka a Lucie